L'EMA conclou que les trombosis poden ser "un efecte secundari infreqüent" d'AstraZeneca

L'agència continua aconsellant el seu ús perquè els "beneficis superen els riscos"

L'Agència Europea del Medicament (EMA, per les seves sigles en anglès) ha conclòs que les trombosis estranyes poden ser "un efecte secundari infreqüent" de la vacuna d'Oxford-AstraZeneca i les catalogarà com a tal a partir d'ara.

 

L'EMA ha trobat un "possible vincle" entre una seixantena de trombosis amb nivells baixos de plaquetes i la vacuna britànica. Tanmateix, el regulador de la Unió Europea continua aconsellant el seu ús perquè els "beneficis superen els riscos". Això sí, l'EMA demana a metges i vacunats que siguin "conscients de la possibilitat que es produeixin" aquests casos molt rars durant les dues setmanes posteriors a la vacunació.

Segueix el TOT per estar informat de tot el què passa a la ciutat:

  • Aquests dies, segueix el TOT per estar ben informat en tot moment del què està passant a la ciutat.
  • Última hora sobre el coronavirus, consells, informació de servei i tota l’actualitat.
  • Subscriu-te al WhatsApp del TOT Rubí i sigues el primer en saber què passa a la ciutat. Guarda el número 680 51 03 75 a la teva agenda del telèfon i envia'ns un missatge amb la paraula 'ALTA'
  • Segueix les nostres xarxes socials: FacebookTwitter i Instagram.
  • Subscriu-te al butlletí per rebre les notícies més destacades per correu electrònic.